Gönderen Konu: Hayatın Anlamı  (Okunma sayısı 4348 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kahin

• Ziyaretçi
Ynt: Hayatın Anlamı
« Yanıtla #45 : Eylül 18, 2018, 08:26:27 ÖS »
Kahin,

Hiçbir kadın sevdiği erkeğe kayıtsız kalamaz fakat ya onu çok incittin ve artık sana güven duymuyor ya da duyguları yok olmuş durumda.

Seni sevmeyen bir insan için zaman harcamaya değmez. Seninkisi saplantıya dönüşmüş gibi görünüyor.

Çağrı'ya gelirsek, yahu bu insanın çığlık attığı falan yok hepimizle dalga geçiyor. Hayatın anlamını bulsam sosyal medyada ne işim olur, gider o anlamı gerçek insanlarla paylaşırım. Çağrı sanırım bu iş üzerinde bir yıl çalışmış. Kızıl deryalardan kara bataklıklara dalmış ve geldiği son nokta ortada, elde var sıfır...

Hayatın anlamını anlat diyorsun, bir türlü cümle kuramıyor çünkü öyle bir anlam bulduğu falan yok.

bu bir kader aşık olduğum kadın bana aşık değil çünku bu onun bu dunyadakı kaderı fakat
acı için gercekler için tanrı beni seçmiş ben derin acılarla yaşarken hatta acılara alışmışken
o hiç birşey hissetmıyor ama çok korkuyor çünku hayatında gördüğü en güçlü aşkı görüyor
ve bir anlam veremıyor ona aşık  oldugumdan berı ölüm sonrasına inanmaya başladım.
tek yapmam gerreken ölmek ve onunla sonsuza dek yaşamak. sadece o ve ben..
bu yüzden ölümü sabırsızlıkla beklıyorum.
sence evrende böylesine güçlü bir aşk olabilirmı?aşkı için tanıya bile ihanet eden bir ruh işte o ruh benım ben gerçegım aşkta ölümsüzbir  gerçektır ispatıda benım.
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2018, 08:30:15 ÖS Gönderen: kahin »

cagri

• Katılımcı Üye
  • **
« Yanıtla #46 : Eylül 18, 2018, 11:34:41 ÖS »
Arkadaşlar bu yazıyı yazmayacaktım ama canıma tak etti.

Kararsız,Blues,Zindan,Şizofren Geyik aslında aynı kişidir. Bu kişi şizofrendir. Foruma girdiğim günden beri peşimi bırakmadı. Internet aleminde bir kişinin farklı nickler alarak ona oyunlar oynadığını düşünüyor.

Zamanında bir şizofrenle sohbet etmişliğim hatta görüşmüşlüğüm var. O yüzden bu tipleri iyi biliyorum. Bir kişinin ya da bir örgütün ona planlar kurduğunu sanar. Aksini anlatması imkansızdır.

Hayatın anlamı gibi konular nedense bu kişilerin ilgi alanına giriyor. Çekiyorum bu tipleri bir şekilde.
OE_ de bahsetti, 1. aşama ile 3. aşama birbirine benzer. Ben 3. aşamayım ama bir şekilde 1. aşamayı çekiyorum mıknatıs gibi.

Ayrıca bu kişi benle dalga geçmeyen bir üslupla konuşsa, ona düzgün cevaplar verirdim. Hem şizofren, hem benle dalga geçiyor, hem de chat penceresinden binlerce mesaj atıyor. Artık illallah geldi.

oe_

• Aktif Üye
« Yanıtla #47 : Eylül 19, 2018, 08:42:21 ÖÖ »
Kahin,

Büyük olasılıkla, sen kafanda bir hayal yaratıp ona aşık oluyorsun.

Eğer o kadının kafandaki hayalle alakası olmadığını görebilsen, ona aslında hiç aşık olmadığını anlaman 10 saniye falan sürerdi.

Hayallerin gücünü küçümseme. Aşk kendi kendimize yaptığımız bir büyüdür.

haklı olmanı çok isterdım ama malesef aşık olduüum kadın gerçektır en kötüsüde ne biliyormusun?
bana çok benziyor sanki benim dişi karakterım .ayrıca huylarıda çok benziyor hatta herşeyı bana
benziyor kadınlara baktığımda sadece onu görüyorum.4 milyar kadına baktığımda sadece onu görüyorum kim bilir belkıde evrendekı en kötü durum benımdır.

Ben kadın gerçek değil demedim zaten. Sadece sen kadının gerçek halini göremiyorsun diyorum. Bu her insan için geçerli. Vaktiyle bir yazı yazmıştım, onu göndereyim foruma.
« Son Düzenleme: Eylül 19, 2018, 08:58:21 ÖÖ Gönderen: oe_ »

kahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Eylül 20, 2018, 07:15:09 ÖÖ »
Kahin,

Eğer o kadının kafandaki hayalle alakası olmadığını görebilsen, ona aslında hiç aşık olmadığını anlaman 10 saniye falan sürerdi.

haklı olmanı çok isterdım ama malesef aşık olduüum kadın gerçektır en kötüsüde ne biliyormusun?
bana çok benziyor sanki benim dişi karakterım .ayrıca huylarıda çok benziyor hatta herşeyı bana
benziyor kadınlara baktığımda sadece onu görüyorum.4 milyar kadına baktığımda sadece onu görüyorum kim bilir belkıde evrendekı en kötü durum benımdır.

Ben kadın gerçek değil demedim zaten. Sadece sen kadının gerçek halini göremiyorsun diyorum. Bu her insan için geçerli. Vaktiyle bir yazı yazmıştım, onu göndereyim foruma.

ben kadının gerçek halini gördüğüm için bana aşık olmadığını anlıyabiliyorum, ama bu ona olan aşkımı engellemiyor ne yazıkkı!

Zeka Küpü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : Eylül 20, 2018, 10:45:10 ÖS »
Hayatın anlamı bana göre her an değişebilir yani koşullara göre anlam da farklılaşacaktır. Kimisi için o an hastası varsa onu yaşama döndürmek kimisi içinse borcu varsa borcunu kapatmak olacaktır fakat gizlide ne var derseniz, işte onu çözmek çok zor.

Çağrı, yazılarını okudum ve sende bir ışık gördüm. Senaryo yazarlığı kursuna başlamayı düşünüyorum ve sonunda senin için fikirlerim olacak, sana bir senaryo yazabilirim ve adını da şimdiden düşündüm: Çağrı Nereye Koşuyor?

Beni takipte kal lütfen...

oe_

• Aktif Üye
« Yanıtla #50 : Eylül 21, 2018, 11:07:15 ÖÖ »
Kahin,

ben kadının gerçek halini gördüğüm için bana aşık olmadığını anlıyabiliyorum, ama bu ona olan aşkımı engellemiyor ne yazıkkı!

Birinin sana aşık olmadığını görmek için kahin olmaya gerek yok. Bunu genelde herkes anlar (%99). Ama gene genelde herkes karşısındakini 'görebildiğini' sanır. Bunu ise belki %1 yapabilir, o da uzun tecrübeler sonra. Hele uzaktan bir fotoğraf ile yapabileni yoktur.

Göremediğinin en büyük ispatı (sadece senin için değil, herkes için), aranızdaki uyumu ölçememen. Çünkü aranızda uyum olsa idi, o da seni seviyor olurdu. Bunu yapabilmeye başladığında zaten otomatik olarak sadece seni sevecek olanlara ilgi duymaya başlarsın. Bu zorlama değil, sevmeyecek olanlar zaten çekici gelmez, çünkü uyumu artık görebilmektesindir.

Senin durumun bu aşamalara varmaya daha çok uzak. Foto üzerinden derinleşmen veya deneyim kazanman imkansız. Sadece daha güçlü, ama daha yanlış büyüler yapabilirsin kendine. Ki yapmışsın gibi gözüküyor. Olayın gerçeğine döndükçe çözülebilir bu büyüler ancak. Platonik takıldıkça giderek güçlenir. Hiç alakası olmayan birini tanrıça yapabilirsin kafanda, platonik takıldıkça. Ki severim platonik takılmayı, güçlü bir şeydir, ama böyle bir özelliği var işte. Ya kusursuz ama varolmayan birşeyi seveceksin, veya kusurlu ama varolan birşeyi.

cagri

• Katılımcı Üye
  • **
« Yanıtla #51 : Eylül 21, 2018, 11:25:00 ÖÖ »

Göremediğinin en büyük ispatı (sadece senin için değil, herkes için), aranızdaki uyumu ölçememen. Çünkü aranızda uyum olsa idi, o da seni seviyor olurdu. Bunu yapabilmeye başladığında zaten otomatik olarak sadece seni sevecek olanlara ilgi duymaya başlarsın. Bu zorlama değil, sevmeyecek olanlar zaten çekici gelmez, çünkü uyumu artık görebilmektesindir.

Yine beni çeken cümleler. Uyumsuz olduğun birine aşık olma ihtiyacının ölene dek bittiğini iddia edebilir misin kendin hakkında? Hayalgücünü frene basmadan serbest bıraktığında artık hep uyumlu olduğun kişilerle mi ilgileniyor?

Porsche

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Eylül 21, 2018, 07:00:46 ÖS »
Aradaki uyumu anlamaya zaman olmadan da insan aşık olabilir ve tanıdıkça ya daha çok aşık olur ya da abarttığına karar verip uzaklaşır. Fotoğrafa bakıp duyulan aşk zaten samimi bir aşk kabul edilemez, birinin tipine bakıp aşık olabilirsin ama sürekliliği için yine tanımak gerekiyor. İnsan bir süre birisini zihninde tutabilir fakat hiçbir şey paylaşmadığın bir insana çok uzun süre bağlılık hissetmek bana çok anlamsız geliyor, bıkılır bir süre sonra diye düşünüyorum. Anı yok paylaşım yok, kaldı ki anılarınız olan insan bile unutulurken neyin saplantısı bu, cidden anlaşılır bir durum değil.
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2018, 07:01:43 ÖS Gönderen: Porsche »

oe_

• Aktif Üye
« Yanıtla #53 : Eylül 21, 2018, 08:10:50 ÖS »

Yine beni çeken cümleler. Uyumsuz olduğun birine aşık olma ihtiyacının ölene dek bittiğini iddia edebilir misin kendin hakkında? Hayalgücünü frene basmadan serbest bıraktığında artık hep uyumlu olduğun kişilerle mi ilgileniyor?

Söyleyebileceğim şu, karşındaki kişiyi tanıdıkça, uyum alanlarında ne ölçüde uyumlu olduğunuzu görebiliyorsun. Ve neyin önemli olduğunu da biliyorsan daha az uyumlu olacağın birini seçmek çok da ilgini çekmiyor. Ama frensiz hayalgücü demek değil. Frensiz hayalgücü 'aka da konar .oka da'.

Örneğin fiziksel olarak seni çeken birini görüyorsun (ki ben önce ruhsal ve zihinsel yönlerini tanımayı tercih ederim, çünkü aşağıdan yukarı akım (fiziksel->duygusal->zihinsel->ruhsal) zorlayıcı ama geçicidir. Oysa yukarıdan aşağı akım baştan çok güçsüzdür ama gücü katlanarak artar, zamanla en güçlü olur). Sonra zihinsel yapısını çözdükçe sana komple itici geliyor. Hayalgücünü onun bir süre sonra ne kadar itici geleceğini tahminlemek için de kullanıyorsun. Hep onun fiziksel çekiciliği üzerine, diğer özelliklerinin de öyle olacağı şeklinde hayal kurarsan, alır götürür seni. Ama biliyorum ki biraraya gelirsek güzel bir tablo veya heykel kadar bile etkilemeyecek beni. Ona bakıyorum (bakmamak için kendimi zorlamam, çünkü bu gene onun benim üzerimdeki gücünü arttırır), ama güzel bir resim veya heykel gibi. Sahip olmak istemiyorum, iletişim/ilişkide istemiyorum. Yani toplamda daha uyumlu olabileceğim kişilerle geçirebileceğim zamanın hayali beni daha çok çekiyor.

kahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Eylül 22, 2018, 02:48:01 ÖÖ »
ben aşık oldum diyorum sen vazgeç diyorsun aşık olan benım birde benim açımdan bak
vazgeçmenın ne kadar anlamsız ve imkansız olduğunu görüceksin.
22 yıldır bıkmadığıma göre aksine daha fazla aşık olduguma göre bu çok ciddi bir durum
burdakı kaç kişi benım gibi aşık olmuşki bu aşkı tam olarak anlıyabilsin?
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2018, 02:52:26 ÖÖ Gönderen: kahin »

Nothing

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Eylül 23, 2018, 09:11:06 ÖÖ »
Hayatın anlamı; karşımıza çıkan anlamsız olay-kişileri dikkate almamaktır bana göre ve şayet böyle yapmazsanız anlamlı hayatınızda anlam kaybı yaşayabilirsiniz, ki bu da çok anlamlı olmaz.

ademinruyasi

• Katılımcı Üye
  • **
« Yanıtla #56 : Ekim 09, 2018, 03:26:17 ÖS »
 Ben hayatın anlamını bilmiyorum,ben hayatı şöyle görüyorum

Mumdan insanlar var,yanıyorlar,aydınlatıyorlar,sonra onları söndürmeye gelenler oluyor irinle,kanla,tükürükle,ayıplamayla,küçümsemeyle,
bencillikle tam ruhlarından üflediklerinde üstüne bizim mumun  onların gözlerinin içinde  aydınlığını görüyorum,cemallerine,döllerine,soylarına düşmüş olan mum ışığının fotonlarını görüyorum,mumun sıcaklığını hissedişlerini ve bazılarının korkularını hissediyorum acaba bu mum gibi yanar mı insanlık diye 'tek kalırmıyım?' diye düşündükleri korkularını
...,roller değişsede mazlumlar ve cellatlar hiç değişmiyor hepsi kararlı ve kendinden emin,sönen mumların gözyaşlarının artık akıtmadığına da şahit oldum bir daha yanamadıklarına da oysa o gözyaşları ne kadar da güçlüdür sonsuzluk hissi verir alttan alta besler mum ışığını akan eriyen mum gibi...
Bir daha yanmak için bir başka ateşe gerek duyulur bu bazen sevgili bazen kardes bazen babadır anadır arkadastır...
Ama mum olmak ve aydınlatmak kolay değildir önce malzemenin kusursuz olması gerekir bu malzemede kitaplardan hani şu çok bahsettiğiniz aşktan gelir...

Evet herkez yanamaz ve her yanan mum gibi aydınlatmaz bazen can yakar....

Ev yakar....

Düşleri yakar...

Yani demem o ki iyiyle kötüyü ayırt etmek gerekir....

Buraya kadar olanı edebiyattı...

Bundan sonrası yaşam ....

Ya mum ol yan,ama sakın aydınlığı söndürme ya da hiç yanma...

İnsan kanına girmiş devlet olsun örgüt olsun ya da adi şiddet veya yobazlık,sevgisizlik,kendini düşünme,onursuzluk olsun bunların hiç birinden mum çıkmaz malzemeleri kötü çünkü kitaplar böyle yazmıyor....

Saygılarımla....
Not;her çocuk doğustan mumdur ama aydınlatmaya veya söndürmeye  kaderi ve seçimleri karar verir...

« Son Düzenleme: Ekim 09, 2018, 03:30:31 ÖS Gönderen: ademinruyasi »

Chelsea

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Ekim 14, 2018, 07:15:55 ÖS »
Hayatın anlamı dalga geçerek bulunmaz, insan öncelikle tutarlı ve anlamlı bir kişiliğe sahip olacak sonra da anlam arayışına çıkacak yoksa hayat onunla öyle bir dalga geçer ki, feleği şaşar.

Hayatın genel anlamının bir önemi yok, her insanın bireysel olarak hayatta bulunma amacı nedir? Bu sorunun cevabını bulmak gerekiyor.