Gönderen Konu: Hayatın Anlamı  (Okunma sayısı 4089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zindan

• Ziyaretçi
Ynt: Hayatın Anlamı
« Yanıtla #30 : Eylül 17, 2018, 08:55:28 ÖÖ »
Dayanamıyorum içimi dökücem.

Uzun süre yaşadığım duyguları gizledim. 10 sene kadar. Bir gün gelicek açıklıyacam dedim. O gün insanlar beni daha iyi anlayacak dedim.

Açıkladım olmadı. Yaşadığım en ezikçe şeyleri bile tüm gerçekliğiyle anlatacak kadar cesaret topladım. Ama onlar bile bir işe yaramayacak.

Memlekette forum yok yazıcak. Instagram -facebook- twitter ı da yetersiz buluyorum. Belki de kibirimden oralara girmiyorum bilmiyorum.

İnsan arıyorum. Bulacağım insanla ne yaparım bilmiyorum. Bir insan ilişkisi arıyorum. Hayatın anlamını bulsanız da insan arayabiliyorsunuz.

Anlattıklarım kimsede birşey uyandırmıyor. Başımdan geçenler uyandırmıyor, başımdan geçenlerden çıkarttığım sonuçlar da yaramıyor. Ne diyeceğimi artık şaşırmış durumdayım. Sonuç şu forumfelsefe; insan arıyorum !

Buralarda böyle ağlamak yerine halktan birinin özenle hazırladığı sorulara cevap vermen gerekmiyor muydu? Hem halkı hor gör hem de insan arıyorum diye ağla, hiç olacak iş mi şimdi bu?

Çağrı, yazılarını okudum ve ne sonuca vardım biliyor musun? Sen hayatın anlamını çözmüş birinden çok hayatın tokadını yemiş birisine daha çok benziyorsun. Tabii ki senin için üzüldüm ve çaresizliğini buralardan hissedebiliyorum. Bu durumda sana Allah'tan yardım dilemekten başka seçenek görmüyorum çünkü sana O'ndan başkası yardım edemez.

kahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Eylül 17, 2018, 06:42:36 ÖS »
Dayanamıyorum içimi dökücem.

Uzun süre yaşadığım duyguları gizledim. 10 sene kadar. Bir gün gelicek açıklıyacam dedim. O gün insanlar beni daha iyi anlayacak dedim.

Açıkladım olmadı. Yaşadığım en ezikçe şeyleri bile tüm gerçekliğiyle anlatacak kadar cesaret topladım. Ama onlar bile bir işe yaramayacak.

Memlekette forum yok yazıcak. Instagram -facebook- twitter ı da yetersiz buluyorum. Belki de kibirimden oralara girmiyorum bilmiyorum.

İnsan arıyorum. Bulacağım insanla ne yaparım bilmiyorum. Bir insan ilişkisi arıyorum. Hayatın anlamını bulsanız da insan arayabiliyorsunuz.

Anlattıklarım kimsede birşey uyandırmıyor. Başımdan geçenler uyandırmıyor, başımdan geçenlerden çıkarttığım sonuçlar da yaramıyor. Ne diyeceğimi artık şaşırmış durumdayım. Sonuç şu forumfelsefe; insan arıyorum !

merhaba arkadaşım erkekmisiniz? yoksa bayanmı? ona göre yorum yapmak istiyorum.
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2018, 06:43:53 ÖS Gönderen: kahin »

Zindan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Eylül 18, 2018, 07:31:41 ÖÖ »
Kahin, arkadaşın blog yazılarına bakmadın mı? Kendisi platonik aşk yaşayıp kadınları çözmüş bir fenomen...

Hayatın anlamını bulmuş fakat kendini kaybetmiş ve şimdi de onu arıyor. Kendini bulma aşamasında kim bilir yolu bu kez nereye çıkar?

« Son Düzenleme: Eylül 18, 2018, 07:39:30 ÖÖ Gönderen: Zindan »

kahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Eylül 18, 2018, 08:20:15 ÖÖ »
Kahin, arkadaşın blog yazılarına bakmadın mı? Kendisi platonik aşk yaşayıp kadınları çözmüş bir fenomen...

Hayatın anlamını bulmuş fakat kendini kaybetmiş ve şimdi de onu arıyor. Kendini bulma aşamasında kim bilir yolu bu kez nereye çıkar?

çok iyi bende bunu bekliyordum, bu arkadaşla mutlaka konuşmam gerek bende aynı durumdayım.
bayan olsaydı konuşmazdım. çünkü bazı  bayanlar erkeklere acı versın diye yaratılmış aşk tanrıçalarıdır.
ama ben bu çok zor durumu aştım tam 17 yılımı aldı. ama bunu başardım. belkıde dünyanın en zor şeyidir bu acı. direk ruhuna işliyor. bu arkadaş benımle konuşursa ona nasıl? acıyı hafiflettiğimi
anlatırım çok işe yarıyacaktır.

bu arada dipnot! düşelim evrende hiç bir canlı kadınları benım çözdüğüm kadar çözemez.
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2018, 08:25:19 ÖÖ Gönderen: kahin »

Zindan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Eylül 18, 2018, 08:51:01 ÖÖ »

çok iyi bende bunu bekliyordum, bu arkadaşla mutlaka konuşmam gerek bende aynı durumdayım.
bayan olsaydı konuşmazdım. çünkü bazı  bayanlar erkeklere acı versın diye yaratılmış aşk tanrıçalarıdır.
ama ben bu çok zor durumu aştım tam 17 yılımı aldı. ama bunu başardım. belkıde dünyanın en zor şeyidir bu acı. direk ruhuna işliyor. bu arkadaş benımle konuşursa ona nasıl? acıyı hafiflettiğimi

bu arada dipnot! düşelim evrende hiç bir canlı kadınları benım çözdüğüm kadar çözemez.

İyi olur bence de çünkü Çağrı'nın da bir desteğe ihtiyacı var, ne de olsa insana hasret kalmış fakat Çağrı halkı çok küçümsüyor. Ben halkı temsil ediyorum, nedeni ise; milyonları toplasan bir ben etmeyeceği gerçeğidir fakat ne yazık ki titizlikle hazırladığım soruları kendi egosuna yenik düşüp, cevapsız bıraktı. Bu arkadaş çok çaresiz ve senin ona sahip çıkman, el ele verip birbirinize destek çıkmanız çok iyi olacaktır hatta ikiniz kadınlar üzerine bir yazı da kaleme alabilirsiniz, eminim ki ortaya muhteşem tespitler çıkacaktır.

Hayatın anlamını bulmak için ben de yola çıktığımda ilk aşamada çok zorlandım hatta evi bile zor buluyordum neyse ki navigasyon ile sorunu çözdüm ve kendimi kaybetmeden toparladım fakat Çağrı'nın durumu çok daha vahim... Benim kadar zeki olmaması ile de alakalı olabilir tabii...
Birbirinize verececeğiniz desteği tüm kalbimle destekliyor ve her türlü desteğe, destek vereceğimi de bilmenizi istiyorum.

Lütfen Çağrı'yı kurtaralım!
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2018, 08:56:33 ÖÖ Gönderen: Zindan »

Şizofren Geyik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Eylül 18, 2018, 10:42:54 ÖÖ »
Hayatın anlamını arayan her insanın başına gelebilecek en büyük tehlike; kendisinin anlamsız bir insana dönüşmesidir ki en korkunç olasılık budur.

oe_

• Aktif Üye
« Yanıtla #36 : Eylül 18, 2018, 10:59:57 ÖÖ »
Çağrı aşk acısı çektiğine dair birşey yazmamış ki.

İnsanın hayatın anlamını bulmuş/görmüş/hissetmiş olması herşeyin bittiği anlamına gelmeyebilir.
Orada olduğu anlamına da gelmeyebilir. Herşeyi bildiği anlamına da gelmez.

Hayatta bazı olağanüstü deneyimler olabilir. Bunları yaşadıktan sonra artık aynı kişi olmazsınız. Hayata ve anlama dair yeni bir ışık görmüş, hissetmişsinizdir. Artık herşeyin anlamsız olmadığına dair birinci elden deneyiminiz vardır.

Bütün peygamberlerin, ermişlerin, hangi din olursa olsun kendini adayanların başına benzer şeyler gelir. Ama bu, bütün bilginin kucağınıza konması veya bütün dertlerin bitişi değildir. Yaşanacak en büyük zirve de değildir, bu yaşamda hiçbirşeyin sonu yoktur, aydınlanmalar da bitmez.

oe_

• Aktif Üye
« Yanıtla #37 : Eylül 18, 2018, 11:01:53 ÖÖ »
Aslında bu durum bence bitişten çok başlangıçtır.

Şizofren Geyik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Eylül 18, 2018, 03:44:05 ÖS »
Aslında bu durum bence bitişten çok başlangıçtır.

Sizce onun için mi hüngür hüngür ağlıyor hergün ve anlaşılamamaktan yakınıyor?

Çağrı'nın bazı konuları açıklığa kavuşturması gerekiyor. Hayatın anlamını bulduktan sonra bir yıl boyunca mutluluktan ağlamış ve şimdi de bu mutluluğu paylaşacak birilerini bulamadığı için ağlıyor, sizce de bu durum biraz tuhaf değil mi?

Çağrı, o an ne gördü acaba yani hayatın anlamını keşfettiği ilk saniyeden bahsediyorum. Mesela beyninde şimşekler mi çaktı yoksa okyanusun derinliklerine mi daldı veyahut şizofren pelikanlar trampet mi çaldı?

İnsan böyle bir başlık görünce umutlanıyor fakat arkası boş çıkınca da üzülüyor. Kendi adıma hayatın anlamını bulmayı çok isterdim ama ne zaman tüm cesaretimi toplayıp bu yola çıksam ya bir aklını kaçırmışa denk geliyorum ya da anlam ararken hiçliğin dibini boyluyorum, sanırım bir şeyi yanlış yapıyorum ama henüz neyi yaptığımı çözemedim.

Çağrı beni umutlandırmıştı fakat onun halini görünce bir taraftan bulmadığıma da şükrettim, beterin beteri varmış.

Siz hayatın anlamını buldunuz mu oe?
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2018, 03:47:47 ÖS Gönderen: Şizofren Geyik »

oe_

• Aktif Üye
« Yanıtla #39 : Eylül 18, 2018, 05:57:36 ÖS »
Söylediğim gibi ben sonlara inanmıyorum.

Çeşitli deneyimler ve 'bir daha asla gerçek anlamda umutsuz olamayacağımı hissettiğim/anladığım' gibi anlar mevcut.

Hayat anlamsız değil. Biten şeyler zamana karşı yenik düşer ve anlamsızlaşır. Ben bitişe inanmıyorum. Dolayısı ile anlamlı. Ama dediğim gibi bunu tek bir seferlik birşey olarak görmüyorum.

kahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Eylül 18, 2018, 06:01:06 ÖS »

İyi olur bence de çünkü Çağrı'nın da bir desteğe ihtiyacı var, ne de olsa insana hasret kalmış fakat Çağrı halkı çok küçümsüyor. Ben halkı temsil ediyorum, nedeni ise; milyonları toplasan bir ben etmeyeceği gerçeğidir fakat ne yazık ki titizlikle hazırladığım soruları kendi egosuna yenik düşüp, cevapsız bıraktı. Bu arkadaş çok çaresiz ve senin ona sahip çıkman, el ele verip birbirinize destek çıkmanız çok iyi olacaktır hatta ikiniz kadınlar üzerine bir yazı da kaleme alabilirsiniz, eminim ki ortaya muhteşem tespitler çıkacaktır.

Hayatın anlamını bulmak için ben de yola çıktığımda ilk aşamada çok zorlandım hatta evi bile zor buluyordum neyse ki navigasyon ile sorunu çözdüm ve kendimi kaybetmeden toparladım fakat Çağrı'nın durumu çok daha vahim... Benim kadar zeki olmaması ile de alakalı olabilir tabii...
Birbirinize verececeğiniz desteği tüm kalbimle destekliyor ve her türlü desteğe, destek vereceğimi de bilmenizi istiyorum.

Lütfen Çağrı'yı kurtaralım!

ilginç! bende halkı küçümsüyorum hatta yok sayıyorum, insan ayırıyorum.

tohaf değil aksine  inanılmaz birşey arkadaş ne yasadıysa aynısını ben yaşadım halada bu acıdan tam olarak kurtulamadım.gittikçe ilginçleşiyor.
 buarkadaş hayatının anlamını en acı biçimde olmuş dahada kötüsü ne biliyorsun? çıglık
atarsınya seni tanrı bile duymaz tanrı sana acıyı hiç beklemediğin anda verir ve sonrası ise tam bir kabustur.
evrendeki hiç bir aynı türden canlı  seni tam olarak anlıyamadıgı için çıldırırsın hatta
psokojık olarak bitersın . yaşıyan ölü olürsün bir ceset torbası olmuşsundur artık ama. zaman en iyi ilaçtır çok uzun sürer benım nerdeyse 20 yıl surdu azda olsa hafifledi ama hala aglıyorum . bazen de deliriyorum.

diyorumkı o kadın bana ait ona tapıyorum her saniye onu düşünüyorum düşünürken bir başkası ile evli olması  benı çıldırtıyor. ama boşanması ise bana birazcık huzur veriyor onu tanrıdan bile daha çok seviyorum. hatta bu kadın içn yotubeye kanal açtım aşkımın sonsuz gücünü ve acısını görüyor artık ama yinede  susmayı tercıh  ediyor.  onu hayallerımde sevmeye devam ediyorum.
 ama bu kadın benım aşkımdan korkuyor beni  sevmiyor.  ama gerçekte hissediyorum o bana ait benım kaderım değişti ben aslında ben değilim. kaderım dejavu oldu tanrı izin vermedı bana tanrının planını anlıyorum bana diyorkı bu kadın sana ait olmasaydı . senı severdı. ama bu kadın sana ait olduğu için senı asla sevmiyecek çünkü senın aşkın o kadar büyükki bu dünyada olması
 anlamsız olurdu senın aşkın farklı bir dünyaya aittir. ölümsüz bir aşkın var.
 ben 20 yıldır ağlıyorum gerekırse ölüncede dekte ağlarım çünkü aşkım ölümsüzdür.
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2018, 06:13:04 ÖS Gönderen: kahin »

oe_

• Aktif Üye
« Yanıtla #41 : Eylül 18, 2018, 06:21:40 ÖS »
Kahin,

Büyük olasılıkla, sen kafanda bir hayal yaratıp ona aşık oluyorsun.

Eğer o kadının kafandaki hayalle alakası olmadığını görebilsen, ona aslında hiç aşık olmadığını anlaman 10 saniye falan sürerdi.

Hayallerin gücünü küçümseme. Aşk kendi kendimize yaptığımız bir büyüdür.

Şizofren Geyik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Eylül 18, 2018, 06:50:59 ÖS »
Söylediğim gibi ben sonlara inanmıyorum.

Çeşitli deneyimler ve 'bir daha asla gerçek anlamda umutsuz olamayacağımı hissettiğim/anladığım' gibi anlar mevcut.

Hayat anlamsız değil. Biten şeyler zamana karşı yenik düşer ve anlamsızlaşır. Ben bitişe inanmıyorum. Dolayısı ile anlamlı. Ama dediğim gibi bunu tek bir seferlik birşey olarak görmüyorum.

Sonlara inanmıyorum da ne demek? Her aşkın ya da her ömrün bir sonu var yani şekil değiştirmek kabul etsek bile her şey çok başkalaşıyor ve yabancılaşıyoruz.

Ölümden sonrası için bir ön hazırlık yaşam bana göre fakat yine de bu Dünya'da bulunmamın çok daha farklı bir anlamı olmalı diye düşünüyorum ama ne yazık ki henüz bulamadım ve umudum tükeniyor.
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2018, 06:52:03 ÖS Gönderen: Şizofren Geyik »

Şizofren Geyik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Eylül 18, 2018, 07:10:06 ÖS »
Kahin,

Hiçbir kadın sevdiği erkeğe kayıtsız kalamaz fakat ya onu çok incittin ve artık sana güven duymuyor ya da duyguları yok olmuş durumda.

Seni sevmeyen bir insan için zaman harcamaya değmez. Seninkisi saplantıya dönüşmüş gibi görünüyor.

Çağrı'ya gelirsek, yahu bu insanın çığlık attığı falan yok hepimizle dalga geçiyor. Hayatın anlamını bulsam sosyal medyada ne işim olur, gider o anlamı gerçek insanlarla paylaşırım. Çağrı sanırım bu iş üzerinde bir yıl çalışmış. Kızıl deryalardan kara bataklıklara dalmış ve geldiği son nokta ortada, elde var sıfır...

Hayatın anlamını anlat diyorsun, bir türlü cümle kuramıyor çünkü öyle bir anlam bulduğu falan yok.

kahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Eylül 18, 2018, 08:19:20 ÖS »
Kahin,

Büyük olasılıkla, sen kafanda bir hayal yaratıp ona aşık oluyorsun.

Eğer o kadının kafandaki hayalle alakası olmadığını görebilsen, ona aslında hiç aşık olmadığını anlaman 10 saniye falan sürerdi.

Hayallerin gücünü küçümseme. Aşk kendi kendimize yaptığımız bir büyüdür.

haklı olmanı çok isterdım ama malesef aşık olduüum kadın gerçektır en kötüsüde ne biliyormusun?
bana çok benziyor sanki benim dişi karakterım .ayrıca huylarıda çok benziyor hatta herşeyı bana
benziyor kadınlara baktığımda sadece onu görüyorum.4 milyar kadına baktığımda sadece onu görüyorum kim bilir belkıde evrendekı en kötü durum benımdır.