Gönderen Konu: çocuk  (Okunma sayısı 1497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cioren1

• Aktif Üye
çocuk
« : Nisan 06, 2017, 10:53:42 ÖÖ »

(ŞİİR gibi ŞİİR)

esma koç / BEN HİÇ ÇOCUK OLMADIM Kİ ------> https://youtu.be/qhqIgfyc4zg

..BEN ..HİÇ ..ÇOCUK (olmadım ki)

cioren1

• Aktif Üye
Ynt: çocuk
« Yanıtla #1 : Mayıs 19, 2017, 11:17:19 ÖS »

''HİÇ Bİ ŞEY MÜKEMMEL DEĞİL çünkü çocuklar ne aradıklarını biliyorlar''
küçük prens

(2=7)

Edip Akbayram ... Çocuklar -----------------> https://youtu.be/HnvRgXPhD-s

Bertolucci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 27, 2018, 07:13:54 ÖS »
Dünya'nın her yerinde bakıma muhtaç milyonlarca çocuk varken insanın kendi çocuğunu doğurma takıntısı nedir? Kendi kanından olmazsa aynı şey olmuyormuş, ne tuhaf...

Geleceği çok karanlık görünen bu dünyaya, sırf kendi bencilliklerini tatmin ya da evliliklerini garanti altına almak için çocuk getirenler var.

Gelecek veremeyecekleri çocukları hangi akla hizmet doğuruyorlar acaba?

cagri

• Katılımcı Üye
  • **
« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2018, 03:57:42 ÖS »
Dünya'nın her yerinde bakıma muhtaç milyonlarca çocuk varken insanın kendi çocuğunu doğurma takıntısı nedir? Kendi kanından olmazsa aynı şey olmuyormuş, ne tuhaf...

Geleceği çok karanlık görünen bu dünyaya, sırf kendi bencilliklerini tatmin ya da evliliklerini garanti altına almak için çocuk getirenler var.

Sen benim hayatımı değiştirdin.
Sence senin anne babanın seni yapma sebebi nedir?

Bertolucci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2018, 08:03:49 ÖS »

Sen benim hayatımı değiştirdin.
Sence senin anne babanın seni yapma sebebi nedir?

Annem ve babam, bana bir gelecek verebilecek potansiyele sahiplerdi ve verdiler de. O günün koşulları günümüz dünyası kadar kötü değilmiş. Aşkın da sevginin de bir anlamı varmış ya da evlilikler dürüstlükle yürütülebiliyormuş oysa şimdi bak çevrene ve ne gördüğünü idrak etmeyi dene. Her şey sahte ve kalitesiz, insanlar duygularını-değerlerini çok ucuz şeylere satabiliyorlar. Böyle bir devirde çocuk yapmak bencilliktir ve o çocuğa da çok büyük haksızlıktır.

Kimse kimseyi değiştirmez ancak sana bir ayna tutmuş ve kendi hakikatinle yüzleşmeni sağlamış olabilirim. Senin kimsenin desteğine ihtiyacın yok aslında fakat kendi gücünün farkında değilsin.
Senden ben de çok şey öğrendim, yazılarını hep takip edeceğim, dilerim hak ettiğin yeri en kısa sürede bulursun.
Sevgiler...

cioren1

• Aktif Üye
« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2019, 11:21:38 ÖS »

- çin bambu ağacının yetişmesi = [OLUMLU ISRAR] -

çinliler o ağacı şöyle yetiştirir /

önce ağacın tohumu ekilir sulanır v gübrelenir / birinci yıl tohumda herhangi bi değişiklik olmaz

tohum yeniden sulanıp gübrelenir bambu ağacı ikinci yılda da toprağın dışına filiz vermez

üçüncü v dördüncü yıllarda her yıl yapılan işlem tekrar edilerek bambu tohumu sulanır v gübrelenir

''Fakat''

----------------------------------------------------------------------inatçı tohum bu yılda da filiz vermez

çinliler büyük bi sabırla beşinci yılda da bambuya su ve gübre vermeye devam ederler

!!!''v nihayet''!!!

beşinci yılın sonlarına doğru BAMBU YEŞERİR

-v altı hafta gibi kısa bi sürede yaklaşık 27 metre boyuna ulaşır

çin bambu ağacı 27 metre boyuna altı hafta da mı Yoksa beş yılda mı ulaşmıştı (diye sorulmaz) :)

booker t n the MG's - fuquawi  ------------------>  https://www.youtube.com/watch?v=qzpFLF44ddc

konuşmak a n l a m s ı z / susmak daha da a n l a m s ı z / dır
                                                    (kendi/m_gibi OLmayana yarama/m)

dilin a n l a ş ı l m a s ı n ı n yan ürünü  ----> FELSEFE / dir

wittgenstein

« Son Düzenleme: Şubat 28, 2019, 11:29:59 ÖS Gönderen: cioren1 »